Game Programs

2019-20

Men's Basketball
November 19 vs. Kutztown
November 23 vs. St. Thomas Aquinas
December 3 vs. Wilmington (Del.)
December 7 vs. Bridgeport
December 12 vs. Pace
December 31 vs. New Haven
January 4 vs. Felician
January 11 vs. Concordia (N.Y.)
January 15 vs. Goldey-Beacom
January 21 vs. Chestnut Hill
January 25 vs. Bloomfield
January 29 vs. USciences
February 15 vs. Nyack
February 18 vs. Georgian Court
February 29 vs. Holy Family (Senior Day)
March 3 vs. Felician (CACC Quarterfinal)

Women's Basketball
November 19 vs. Kutztown
November 26 vs. Shippensburg
December 3 vs. Wilmington (Del.)
January 4 vs. Felician
January 11 vs. Concordia (N.Y.)
January 15 vs. Goldey-Beacom
January 21 vs. Chestnut Hill
January 25 vs. Bloomfield
January 29 vs. USciences
February 5 vs. Southern Conn. St.
February 15 vs. Nyack
February 18 vs. Georgian Court
February 29 vs. Holy Family (Senior Day)

Cross Country
Philadelphia Metropolitan Championships: Box Assignments/Meet History | Women's Course Map | Men's Course Map
Jack Saint Clair Memorial: Box Assignments/Meet History | Course Maps
NCAA East Region Championships: Meet Central | Digital Program

Men's Soccer
September 5 vs. West Chester
September 8 vs. Le Moyne
September 11 vs. Queens (N.Y.)
September 14 vs. East Stroudsburg
September 28 vs. Concordia (N.Y.)
October 5 vs. Bloomfield (Homecoming)
October 8 vs. Holy Family
October 22 vs. Goldey-Beacom
November 5 vs. Georgian Court
November 7 vs. Nyack (Senior Day)

Women's Soccer
September 14 vs. Queens (N.Y.)
September 15 vs. Millersville
September 28 vs. Concordia (N.Y.)
October 5 vs. Bloomfield (Homecoming)
October 10 vs. Holy Family
October 19 vs. Nyack (Senior Day)
October 23 vs. Goldey-Beacom
October 30 vs. Bridgeport
November 4 vs. Molloy
November 6 vs. Georgian Court
November 12 vs. Dominican (CACC Quarterfinal)

Softball
March 9 vs. Millersville

Men's Tennis
October 2 vs. St. Thomas Aquinas
March 8 vs. District of Columbia

Women's Tennis
September 14 vs. Shippensburg
September 19 vs. Cabrini
September 21 vs. USciences
September 25 vs. Goldey-Beacom
October 5 vs. Wilmington (Del.) (Homecoming)
October 12 vs. Post
October 16 vs. Dominican (N.Y.)
October 22 vs. Chestnut Hill (CACC First Round)
March 8 vs. District of Columbia

Volleyball
September 18 vs. Goldey-Beacom
September 26 vs. Holy Family
October 2 vs. Wilmington (Del.)
October 5 vs. Caldwell (Homecoming)
October 16 vs. Georgian Court
October 24 vs. USciences
October 26 vs. Nyack
November 2 vs. Concordia (N.Y.) (Senior Day)
November 13 vs. Chestnut Hill
November 16 vs. Felician